Vjen në jetë fëmija i parë afgan në Shqipëri/ Do të quhet Alban

Një shtetase afgan ka sjell në jetë fëmijën e saj në Spitalin e Lezhës. Ky eshtë njëkohësisht fëmija i parë afgan që vjen në jetë në vendin tonë.

Prindërit kanë zgjedhur t’i vendosin emër shqiptar fëmijës së tyre dhe mendohet se do e quajnë Alban.

/Kumtari.al/

Read Previous

“Foltorja” të premten në kryeqendrën e veriut

Read Next

Kurti: Tash fillon epoka kur Serbia nis e mësohet me reciprocitet