Video/ Ukrainasit kënge për dronin Bayraktar TB2/ “Ndëshkimi i Bayraktar në emër të fëmijëve ukrainas, gjeorgjianë, sirianë, çeçenë dhe tatarëve të Krimesë”.

Forcat Tokësore të Ukrainës shpërndanë një këngë të shkruar për BayraktarTB2 në llogarinë e tyre zyrtare të mediave sociale, me një shënim “Ndëshkimi i Bayraktar në emër të fëmijëve ukrainas, gjeorgjianë, sirianë, çeçenë dhe tatarë të Krimesë”.

Bayraktar TB2 duhet të jetë droni i parë në botë që i kushtohet një këngë

©kumtari.al

Read Previous

Konflikti në Ukrainë: Sulmet e Rusisë në Kharkiv janë krime lufte, thotë Zelensky

Read Next

Bie qyteti i parë ukrainas/ Forcat ruse kanë marrë kontrollin e qytetit të Khersonit

Leave a Reply

Your email address will not be published.