Video / Shpërthen vullkani Semeru në Indonezi / Pamje apokaliptike

Të paktën një person është ka humbur jetën dhe dhjetëra kanë pësuar djegie të rënda, pasi vullkani Semeru në provincën Java Lindore të Indonezisë shpërtheu ditën e sotme, duke nxjerrë re të mëdha tymi dhe hiri, thanë zyrtarët, raporton Aljazeera.

Videot e shpërndara ditën e sotme nga agjencia e zbutjes së fatkeqësive të vendit (BNPB) treguan banorët që vraponin në panik ndërsa tymi dhe hiri i madh mbuluan disa fshatra aty pranë në rrethin Lumajang.

©Kumtari.al

Read Previous

Covid-19 në vendin tonë / Situata në 24 orët e fundit

Read Next

Zbulimi amerikan: Rusia po planifikon pushtimin e Ukrainës