Vdekja e turistëve rusë / Ndryshon pista e hetimeve

Ndryshon pista e hetimeve për vdekjen e katër turistëve rusë.

Policia, pas një mbledhje me drejtues të lartë të policisë kriminale në Kavajë,  e ka regjitsruar veprën penale  si vrasje.

Ekspertiza nga Mjekësia Ligjore pritet të dal në mesditë.

Ngjarja e rënd ndodhi  mesnatën e së premtes, ku katër turistët u gjetën të pajetë në pishinën dimërore të hotel “Gloria”, në Qerret dhe jo në sauna siç është raportua më herët.

 

Read Previous

Bjelloruasia prish marrëdhëniet me vendin perëndimor të radhës. Qeveria dëbon Ambasadorin e Francës në Bjellorusi

Read Next

Vajzat afgane të lëna në errësirë ​​nga talebanët.