Vdekja e të riut në komisariat/ Berisha kërkon dorëheqjen e Çuçit, nesër protestë para komisariateve

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka bërë thirrje për protestë të heshtur para komisaritave në të gjithë vendin në orën 20:00.

Kjo vjen thirrje vjen pas vetëvrasjes se 31-vjeçarit, Ilvi Meta, në komisariatin e Kavajës.

Po ashtu Berisha ka kërkuar edhe dorëheqjen e ministrit Bledi Çuçi.

Berisha: Këtë qëndrim çnjerëzor të Edi Ramës, ministrit të tij familjar Çuçi, Gledis Nano. Kërkoj dorëheqjen e Çuçit. Propozoj sot që nesër në orën 8 pranë të komisraiateve të Shqipërisë të ndizen qirinj dhe një protestë e heshtur paqësore “Stop vrasjeve në komisariate.

Read Previous

Fatos Nano drejt Presidencës? Mazhoranca nuk e përjashton si kandidaturë

Read Next

Raketat godasin një tjetër anije luftarake ruse në Detin e Zi, përfshihet nga flakë të mëdha