Vasili: Rama nje gërmadhë korruptive dhe zuzar mafioz!

Nënkryetari i PL-së Petrit Vasili e ka quajtur kryeministrin Edi Rama një gërmadhë korruptive dhe zuzar mafioz.

Në postimin e tij në Facebook, Vasili ka renditur të gjitha shkeljet ligjore dhe kushtetuese të Ramës dhe dëmet që i ka shkaktuar Shqipërisë gjatë qeverisjes së tij.

Postimi i plotë:

Edi Rama nje gërmadhe korruptive dhe zuzar mafioz.

Duke refuzuar llogaridhenien ne Parlament ky individ eshte vetlarguar dhe vetasgjesuar ligjerisht dhe moralisht.

Antikushtetues, I paligjshem, i korruptuar dhe korruptues, ky individ eshte thjesh nje zaptues ordiner i zyres se kryeministrit dhe qe nuk ka as lidhjen me te vogel as me shtetarin dhe njeriun e ligjit, por vetem me antiligjin dhe antishtetin.

I deshtuar ne çdo drejtim, i korruptuar ne çdo pikpamje dhe mafioz ne cdo veprim ky eshte portreti i kryeministrit me dizaster, qe Shqiperia ka pare ndonjehere.

Deshtak ekzemplar Edi Rama eshte kryeministri qe i ka sjelle vetem te keqia te renda sepse :

E beri Shqiperine narkoshtetin e vetem te historise se Europes.

E beri te paren per korrupsion ne Europe dhe te dyten ne bote.

Largoi nga Shqiperia qindra mijra shqiptare me keq se ne fund vitet 90′.

Tmerrohet nga llogaridhenia dhe nuk vjen ne Parlament, pasi eshte i zi ne cdo veprim aq sa korruptoi edhe Mc Gonigal per interesat e tij mafioze politike e personale duke bere pis edhe mardheniet aq te rendesishme me SHBA.

E ktheu zyren e kryeministrit ne nje cerdhe mafioze te neveritshme.

E ktheu parlamentin permes deputeteve te tij te pacipe ne noterizues te vjedhjeve te tij prej miliarda eurosh dhe prodhues ligjesh me porosi te mafies dhe oligarkeve

E futi Shqiperine ne listen e zeze te pastrimit te parave.

E futi Shqiperine nen monitorimin e BE si vend me financa te shkaterruara nga pikpamja fiskale.

E vodhi me inceneratoret per qindra milion euro.

E vodhi me Portin e Durresit per miliarda euro.

Vjedh dhe shkaterron pronat e shqiptareve permes banditeve te IKMT, qe zbatojne urdherat e tij mafioze e te paligjshme.

I la shqiptaret pa drejtesi duke shkaterruar dhe kapur drejtesine per veten e tij dhe per interesat e bandes se tij mafioze.

I shet kufijte e Shqiperise si nje tradhetar dhe mafioz si askush ne histori.

I futi thiken pas shpine Kosoves me kufijte dhe Ballkanin e Hapur.

Si perfundim çdo mjet per largimin e ketij individi te paligjshem eshte legjitim.

Asnje kompleks nuk duhet patur ne kete beteje ne emer te ligjit dhe te interesit publik aq te rrenuar e tronditur nga veprimet e ketij individi, qe perfaqson nje germadhe korruptive dhe zuzar mafioz.

Read Previous

Kosova feston sot 15 vjetorin e Pavarësisë

Read Next

15-vjetori i Pavarësisë, Kurti: U arrit përmes luftës dhe sakrificës! Kosova, shembull i demokracisë në Ballkan!