Tre shqiptarë në pranga/ Transportuan 1.5 ton hashash drejt Turqisë

Pas një operacioni të kryer ne provincën e Muglas në Turqi, u kap një sasi prej 1.5 ton hashash. Tre shtetas shqiptarë u arrestuan si përgjegjës për transportin e drogës nga Shqipëria drejt Turqisë.

Mësohet se të dyshuarit e kanë transportuar drogën me skaf dhe e kanë fshehur në pyll, ku u kapën nga xhandarmëria e krahinës Muğla.

©Kumtari.al

Read Previous

“Vetëvritet” në furgonin e policisë greke : Vëllai i viktimës shprehet se nuk është vetëvarur, por e kanë vrarë

Read Next

Bylykbashi: Nuk ka PD të Bashës, partia është e jona / Komuniteti ndërkombëtar nuk ka kërkuar përjashtimin e Berishës