Tifozët francezë hedhin arinj lodra në fushë për fëmijët në nevojë

Midis pjesës së parë dhe të dytë të ndeshjes midis Lille dhe Metz, qindra lodra pelushi u hodhën në fushë për një fushatë ndërgjegjësimi.

Dhurimi i lodrave pellushi është pjesë e një nisme bamirësie të organizuar nga Lille për të mbështetur fëmijët e sëmurë përpara Krishtlindjeve, shkruan abcnews.

Të gjitha lodrat e mbledhura do t’u dhurohen pacientëve të vegjël në institucionet e kujdesit shëndetësor në Lille dhe zonën përreth.

Read Previous

Parashikimi për javën: Mot i paqëndrueshëm me temperatura të ulta

Read Next

“Home Alone” vazhdon të konsiderohet si një nga filmat më të mirë të Krishtlindjeve

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *