Tetë të vdekur nga përplasja e një avioni në Milano

Një aeroplan pasagjerësh u përplasë në një ndërtesë pasditen e sotme në Milano. duke lenë të vrarë të gjithë anëtarët në bord.

Dy pilotët dhe 6 pasagjerë, mes tyre edhe një fëmijë, humbën jetën nga kjo përplasje fatale në San Donato, pranë Milanos

Fluturimi ishte nisur nga aeroporti i qytetit Linate dhe po shkonte drejt ishullit të Sardenjës, kanë raportuar zyrtarët.

/kumtari.al/

 

 

 

Read Previous

Kriza energjetike e Evropës po vjen edhe për pjesën tjetër të botës

Read Next

Ministria e Shëndetësisë/ tre humbje jete dhe 467 raste të reja nga virusi