Tërmeti në Turqi/ Shpëtohet 77-vjeçarja pas 212 orësh e bllokuar nën rrënoja

Një grua 77-vjeçare u nxor nga rrënojat në qytetin Adiyaman, duke mbijetuar në mënyrë të habitshme pas 212 orëve e bllokuar.

Mediat turke raportuan se Fatma Gungor u nxor e gjallë nga rrënojat e një blloku apartamentesh shtatëkatësh në qytetin Adiyaman gjatë natës.

Të afërmit e saj përqafuan ekipin e shpëtimit, të përbërë nga personel ushtarak dhe anëtarë të autoritetit të menaxhimit të fatkeqësive AFAD.

Nëntë të tjerë u shpëtuan nga rrënojat të martën, tetë ditë që nga goditja e tërmeteve fillestare.

Read Previous

Bilanci i vdekjeve nga tërmeti në Siri dhe Turqi i kalon 40 mijë

Read Next

Digjet banesa në Shkodër, ndërron jetë një person