Tërmeti në Turqi/ Nxirren të gjallë pjesëtarët e një familje shqiptare

Pjesëtarët e një familje shqiptare janë nxjerrë të gjallë nga rrënojat pas tërmeteve në Turqi. Lajmi u bë i ditur nga kreu i Shoqatës së Shqiptarëve në Adana, Evjen Kaja.

Ndërkohë, kreu i “Vatrës” në Turqi, z. Bora Zukali si dhe z. Leonard Seferi, kanë folur mbi situatën aktuale si dhe vështirësitë e ekipeve të kërkim–shpëtimit jo vetëm për shkak të motit, por dhe të paslëkundjeve të forta.

“Një familje shqiptare prej 4 personazh janë nxjerrë nga rrënojat me lëndime në krah dhe duar”– deklaroi ai për Syri TV.

Ata shtuan më tej se edhe pasgoditjet kanë qenë me magnitudë të lartë që kanë ndikuar në përshkallëzimin e situatës.

Read Previous

Gjiknuri: E kam takuar McGonigal, por pas Ramës…

Read Next

Gjykata vendos ‘arrest me burg’ për Alda Klosin