Tërmet në Greqi

Mësohet se lëkundjet janë ndjere në disa fshatra të Bashkisë së Korçës.

Po ashtu tërmeti është ndjerë edhe në Bilisht, si dhe fshatrat e kësaj Bashkie.

Epiqendra e tërmetit mësohet të ketë qenë në qytetin e Kosturit dhe sipas EMSC-së ka qenë me magnitudë 3.4 ballë e me thellësi 2 kilometra.

 

Read Previous

Njeriu ndërton qytete antropofage, apokaliptike. Nuk ka faj natyra!

Read Next

Afera e inceneratorëve/ SPAK nxjerr urdhër-arrest për Mirel Mërtirin

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *