Tërmet me magnitude 6.1 të shkallës rihter

Një tërmet i fortë me magnitudë 6.1 të shkallës Rihter goditi rajonin kufitar Mianmar-Indi mëngjesin e sotëm,26 nëntor, raporton reuters.

Sipas Qendrës Kombëtare të Sizmologjisë të Indisë, tërmeti ishte në thellësinë 12 km dhe ishte rreth 140 km larg Aizawl në Indinë verilindore.

Nga informacionet paraprake nuk raportohet për dëme apo viktima.

©Kumtari.al

Read Previous

Nis mbledhja ndërqeveritare në Elbasan

Read Next

Foto Lajm / Kabineti i qeverisë së Kosovës vjen në Shqipëri me furgona!