Tensionet në veri! Stoltenberg paralajmëron Serbinë: Nëse preket Kosova…

Kreu i NATO-s, Jens Stoltenberg ka zbuluar detaje nga biseda e tij me presidenti ne Serbisë, Aleksandër Vuçiç pas tensioneve të krijuara në veri të Kosovës dy ditë më parë.

Nëpërmjet një postimi në Twitter, Stoltenberg ka deklaruar se i është bërë e qartë Vuçiç-it se nëse cenohet stabiliteti i Kosovës, forcat Euroatlantike janë të gatshme të ndërhyjnë. Po ashtu, ai thekson se të gjitha palët duhet të angazhohen për shtyrjen përpara të dialogut dhe zgjidhjen e ngërçit të shkaktuar.

 

 

Read Previous

Ngjarja e rëndë në Himarë/ Dritan Hila: E tillë është jeta në ujë

Read Next

Pas vizitës së Pelosit, Kina mbulon qiellin e Tajvanit me 27 avionë luftarakë