1. Home
  2. #Ursula Von der Leyen

Tag: #Ursula Von der Leyen

Kriza në veri të Kosovës – Serbia mes Rusisë dhe Perëndimit

Kriza në veri të Kosovës – Serbia mes Rusisë dhe Perëndimit

Tensionet në vendkalimet kufitare (vendkalime administrative, siç i quan pala serbe) Jarinje dhe Bërnjak po vazhdojnë për më shumë se dhjetë ditë me radhë. Ndërkohë po vazhdon edhe një aktivitet i shtuar diplomatik në trekëndëshin

Read More
Kurti, Presidentes së Komisionit Evropian/Serbia merr donacione nga Europa dhe armatoset nga Rusia e Kina

Kurti, Presidentes së Komisionit Evropian/Serbia merr donacione nga Europa dhe armatoset nga Rusia e Kina

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti ditën e sotme në një takim zyrtar Presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen. Ndër të tjera, në konferencën e përbashkët për shtyp Kurti preku edhe temën e

Read More
Von der Leyen tur vizitash në Ballkanin Perëndimor/ Shqipëria ndalesa e parë

Von der Leyen tur vizitash në Ballkanin Perëndimor/ Shqipëria ndalesa e parë

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von der Leyen do të zhvilloj një tur vizitash në Ballkanin Perëndimor. Sipas kabinetit të presidentes, ndalesa e saj e parë do të jetë në Shqipëri në 28 shtator dhe

Read More