Sulmi ndaj “Prestige Resort”, Boçi me tone të forta në Kuvend: Raporti i DASH tregon “rrëshqitjen” drejt një autokracie idiote

Deputeti i PD Luçiano Boçi kafolur me tone të forta në Kuvend pas raportit të DASH. Ndërkohë u ndal edhe te konfiskimi i “Prestige Resort. Për Boçin ky është një sulm ndaj medias së lirë dhe se dje shqiptarët kanë parë një shfaqje absurde.

Boçi: Tregon rrëshqitjen drejt një autokracie idiote, theksi tek liria  e medias, kapjen e sistemit të drejtësisë dhe asaj reforme që e keni trumbetuar prej kaq shumë vitesh.

Dje shqiptarët kanë parë në një shfaqje absurde, luftën që Rama vazhdon ndaj medias e lire. Sekuestrimi i “Prestige Resort” është zbatimi luftës ndaj medias së lirë. Është një program i mirëdetajaur për eliminimin e medias, opozitës, zerave të lirë.

Më shqetësuese është gjendja e drejtësisë, gjyqësorit, të kapur, presionuar nga qeveria, ulëritëse është gjendja e drejësisë.

Read Previous

Blinken: Zbatimi i marrëveshjes i hap rrugë njohjes së Kosovës nga 5 vendet e BE-së

Read Next

Ilir Meta: Në mandatin e parë do të dyfishojmë pensionet TPZ

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *