Stuhia veriperëndimore e Paqësorit bën kërdinë në Kanada dhe SHBA

Të paktën një person është vrarë dhe disa të tjerë dyshohet se kanë vdekur pasi një stuhi e madhe goditi Paqësorin veriperëndimor, duke shkatërruar autostrada dhe duke lënë pa energji dhjetëra mijëra njerëz në Kanada dhe SHBA, raporton The Guardian, përcjell Kumtari.

Porti më i madh i Kanadasë u ndërpre nga përmbytja, pasi ekuipazhet e emergjencës në British Columbia njoftuan të martën se të paktën 10 automjete ishin përfshirë nga një rrëshqitje dheu në një autostradë.

Policia e Montuar Mbretërore Kanadeze konfirmoi se trupi i një gruaje u gjet nga vendi i rrëshqitjes së dheut gjatë një kontrolli natën e kaluar.

© kumtari.al

Read Previous

A i duhen publikut kaq shumë detaje nga një krim makabër?

Read Next

Publikohet anketa, qytetarët më shumë e cilësojnë Qeverinë Kurti të dobët se të mirë