Shpërthime të njëpasnjëshme, pamje nga shpërthimi në një dyqan bombolash gazi

Rruga e Acharnon në Greqi duket si një peizazh i bombarduar pas shpërthimit të fuqishëm në një dyqan në katin e parë me bombola gazi.

Shpërthimi ka ndodhur pak pas orës 16:00 të së premtes, 2 shtator,në katin e parë të një pallati në rrugën Acharnon 210 dhe ka sjellë plagosjen rëndë të një punonjësi të biznesit.

Ai është transportuar në spital për ndihmë mjekësore.

Në të njëjtën kohë, zjarrfikësit kanë vënë nën kontroll pjesën e përparme të zjarrit.

Dëme të mëdha materiale në pallat

Zjarri që pasoi shpërthimin është përhapur edhe në katet e sipërme, të cilat kanë pësuar dëme të mëdha materiale nga flakët.

Në vendngjarje po operojnë 36 zjarrfikëse me 13 automjete dhe një kamion me shkallë speciale. Shkaqet e zjarrit janë duke u hetuar nga zyra hetimore e Brigadës së Zjarrfikësve.

Zjarrfikëset kanë prerë me rrotë hyrjen qendrore të pallatit, ku vërehet se një person ka mbetur i bllokuar në pallat, konkretisht në katin e katërt.

Zjarrfikësve iu desh të ndërhynin për nxjerrë një person të bllokuar në pallat.

Nuk ka persona të tjerë të bllokuar apo lëndime të tjera të lehta apo të rënda.

Për shkak të rënies së zjarrit në një dyqan, është ndërprerë qarkullimi i mjeteve në rrugë në të dy drejtimet.

Read Previous

Steinmeier: Feja dhe arsyeja

Read Next

Kontrolli në Mar-a-Lago/ Trum le me gisht në gojë FBI-në, dosjet që shkruanin ‘sekret’ ishin bosh, thotë gjykata