Shpërthen autoboti me naftë, vdesin 40 persona

Shpërthen një autobot që transportonte karburant në Haiti.

Si pasojë kanë mbetur të vdekur 40 persona, raportojnë mediat vendase.

Mësohe se ngjarja ka ndodhur pas rrëzimit të autobotit dhe shoferët e mjeteve që ndodheshin pranë vendngjarjes kanë shkuar për të marrë naftë nga autoboti, ndërkohë si pasojë e pakujdesise ka ndodhur edhe shpërthimi i cili u ka marrë jetën 40 prej tyre.©kumtari.al

Read Previous

Dënohet me 18 vite burg lideri i opozitës bjelloruse

Read Next

Pas arrestimit të Kokës reagon Monika Kryemadhi: Kallëzime të tjera për funksionarë të PS dhe PD