Shefi i CIA-s: Putini nuk është në gjendje të keqe shëndetësore

Nuk ka asnjë informacion për inteligjencën që Vladimir Putin është i paqëndrueshëm ose në gjendje të keqe shëndetësore. Kështu deklaroi drejtori i CIA-s, William Burns në Forumin e Sigurisë Aspen në Kolorado. Ka pasur spekulime në rritje dhe të pakonfirmuara mediatike se zoti Putin, i cili mbush 70 vjeç këtë vit, mund të vuante nga shëndeti i keq, ndoshta nga kanceri.

Por Burns tha se nuk kishte prova për ta treguar këtë, duke bërë shaka se ai dukej “shumë i shëndetshëm”.

“Ka shumë thashetheme për shëndetin e Presidentit Putin dhe me sa mund të themi se ai është plotësisht shumë i shëndetshëm,” tha zoti Burns.

Read Previous

Biden pranon se është me kancer?/ Përdoruesit e Twitter: Ose ‘bomba më e madhe’ ose ‘gafa më e madhe’

Read Next

Draghi jep dorëheqjen, shpërbëhet koalicioni