Sarandë/ I vendoset tritol një hoteli në begdet

Një shpërthim i fuqishëm tritoli është regjistruar mëngjesin e sotëm në Sarandë. Ngjarja ka ndodhur në shëtitoren e qytetit bregdetar rreth orës 5:54. Mësohet se është shembur hotel “Bizanti”, pasi i ishte vënë lënda eksplozive. Për pasojë janë dëmtuar bizneset dhe banesat përreth hotelit.

Policia e Sarandës ka dalë me njoftim zyrtar në lidhje me shpërthimin e fuqishëm. Në njoftim thuhet se dy bashkëpronarët e këtij hoteli janë në proces gjyqësor dhe kjo është një nga pistat ku po hetohet për shpërthimin.

Hoteli para shpërthimit

Nga shpërthimi nuk ka asnjë person të lënduar.

Read Previous

Te mbrojmë Republikën Parlamentare me çdo kusht e me çdo çmim!

Read Next

Tërmeti në Turqi dhe Siri/ Sot ditë zie kombëtare, Shqipëria nderon viktimat