Sali Berisha denoncon: Ja si i mashtron pensionistet Edvini!

Ish-kryeministri Sali Berisha, përmes një postimi ne rrjetin social Facebook, denoncon mashtrimin e qeverisë në lidhje me rritjen e pensioneve për moshat e treta.

Postimi i plotë

Ja si i mashtron pensionistet Edvini!

Lexoni denoncimin e qytetarit dixhital. sb

pershendetje Doktorr, te uroj forc shendet dhe jet te gjat. jam nje qytetar nga Elbasani dhe desha te ju bej me dije mashtrimin e rradhes se qelbacit rama. Un kam babain pensionist dhe sot mori pensionin me shpresen se do merte dhe ate 3000 lekesh qe premtoi ramovici por, cdo gje ishte nje genjeshter, babait I than je ne nje kurore me djalin pra konkretisht me mua, qe te per fitosh leket duhet te ndahesh te figurosh vetem. I nderuar Doktorr ju informova se ky e perdor per propagande gjoja se pensionistet u paguan. Me shprese dhe besim te plot qe ju do ta denonconi, do ta beni publike. Dhe nje her faleminderit.

©kumtari.al


Na ndiqni në Facebook 👉  Gazeta Kumtari

Read Previous

Albana Vokshi denoncon skandalin: Dalin pyetjet me porosi të Ministres Evis Kushi që të certifikohen të njohurit e Ministres

Read Next

Aksident me dy të plagosur në Elbasan