Rute me 10 nëntor viziton Tiranën

Kryeministri i Mbretërisë së Hollandës, Mark Rute do të vizitojë Shqipërinë më 10 nëntor 2021.

Lajmin e bën të ditur Kryeministri Rama, i cili ka zhvilluar një takim në selinë e OKB me kryeministrin e Mbretërisë së Hollandës, Mark Rutte.

“Në selinë e OKB me kryeministrin e Mbretërisë së Hollandës, Mark Rutte, i cili do të vizitojë Shqipërinë në 10 nëntor, për të rikonfirmuar mbështetjen e plotë të Hollandës për nisjen formale të negociatave për anëtarësim në Bashkimin Europian”🇦🇱🤝🇳🇱, shkruan Rama në Facebook.

Read Previous

Rio de Janeiro 1958

Read Next

William dhe Kate do të jetojnë në një apartament në Kështjellën Windsor – si duket nga brenda?