Rusi:Satirë me policinë rrugore, burgoset aktorja e komedisë.

Një aktore komike ruse është burgosur në Lindjen e Largët pasi u shfaq në një video ku satirizonte zëdhënësen e Ministrisë së Brendshme të vendit, njoftuan mediat lokale të enjten.
 
Larisa Krivonosova u gjobit dhe u burgos me 10 ditë në shtator për veshjen e paligjshme të një uniforme zyrtare pasi ajo portretizoi zëdhënësen e Ministrisë së Brendshme Irina Volk në një serial satirik në YouTube për të tallur burokracinë ruse, thanë mediat lokale.
 
Në klip, Krivonosova portretizoi Volk duke diskutuar për policët e trafikut që po “mbronin trafikun e paligjshëm” të perimeve, njëri prej të cilëve kishte një tas tualeti të mbuluar me bojë ari në shtëpi – një referencë për arrestimin me ryshfet të një shefi të policisë rrugore në Rusinë jugore, rezidenca luksoze e të cilit kishte një tualet të praruar.
 
Gjykata e rrethit Ussuriysk në rajonin Primorye e ka shpallur Krivonosovën, 43 vjeçe, fajtore për shmangien e vazhdueshme të mbikëqyrjes administrative dhe e dënoi atë me tre muaj burg, tha Ministria e Brendshme lokale në një deklaratë të Mërkurën.
 
Mbikëqyrja administrative u vendos në gusht 2020, kur autoritetet, duke përmendur “shkeljet që cenojnë rendin publik dhe sigurinë publike”, e ndaluan të largohej nga rrethi Ussuriysk dhe i kërkuan që të kontrollohej rregullisht në polici./The Moscow Times
 

Read Previous

Mbretëresha 95-vjeçare kalon natën në spital

Read Next

Aktori Alec Baldvin qëlloi aksidentalisht gjatë xhirimeve / Vrau regjisoren dhe plagosi një shkrimtar