Rrëzohet kërkesa e opozitës/ Nuk shkarkohet Lindita Nikolla

Mazhoranca ka rrëzuar kërkesën e opozitës për shkarkimin e kryeparlamentares Lindita Nikolla.

Në votimin e fshehtë të mbajtur në Parlament, 78 persona ishin kundër shkarkimit, 3 ishin pro dhe nuk kishte asnjë votë abstenim.

Votimi u mbajt pasi shumica e deputetëve të opozitës kishin braktisur sallën e seancës plenare.

Read Previous

Opozita kërkoi shkarkimin/ Lindita Nikolla: Jam e zhgënjyer. Shpikët një kauzë artificiale!

Read Next

PS miraton projektligjet pa opozitën