Reagon Putin për stërvitjet e NATO në Detin e Zi / “Huliganët erdhën në oborrin tonë për të na ngacmuar”

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin reagon me anë të një statusi në rrjetet sociale, për stërvitjet e NATO në Detin e Zi. Putin i cilëson si huliganë dhe thotë se është një sfidë serioze për Rusinë.

“Huliganët erdhën në oborrin tonë për të na ngacmuar dhe për të demonstruar një granatë në duart e tyre. Me fjalë të tjera, anijet e NATO-s hynë në Detin e Zi me stërvitje të paplanifikuar, afrohen në kufijtë tanë dhe fluturojnë mbi brigjet tona. Vladimir Putin tha se kjo është një sfidë serioze për Rusinë. Por ai hodhi poshtë propozimin e Ministrisë së Mbrojtjes për të kryer stërvitje të paplanifikuara hakmarrëse në të njëjtën zonë ujore. Ne nuk kemi nevojë për një përshkallëzim në Detin e Zi. Ju nuk keni pse të ngacmoni huliganët. Është më mirë t’i mbani ata në vëzhgim derisa të bëjnë një marrëzi. Lërini të shkojnë në shtëpi. Siç thonë ata, shkoni në shtëpi!”

 

© kumtari.al

Read Previous

Numërohen mbi 75% e votave në Gjilan / Kryeson Alban Hyseni

Read Next

Albin Kurti thyen hundët në Prishtinë