Rama nuk shkon në interpelancë- delegon Spiropalin

Edi Rama ka vazhduar përsëri lojën me grip dhe ka nxjerr Elisa Spiropalin në interpelancën e lërkuar nga grupi i Alibeajt për çështjen McGonigal. Ai i është fshehur edhe njëherë kërkesës për të bërë transparencë lidhur me aktakuzën amerilane ku dyshohet se la korruptuar zyrtarin e lartë të FBI-së. Deputeti Gazmend Bardhi e kundërshtoi në seancë fshehjen e Skënderbeut pas Mamicës duke thënë: “Me të drejtën si i pandehur ai edhe mund të heshtë sepse çdo gjë që thotë mund të përdoret kundër tij, por me detyrimin si kryeministër ai nuk mund të fshihet pas Elisës. Zonja Spiropali nuk ka qenë në takimet me Mcgonigal, aty kanë qenë vetëm Rama, Duçka dhe Neza. Vetëm ata mund të dëshmojnë. Prandaj në interpelance duhet të paraqitet kryeministri”.

Read Previous

Aksident me pasojë vdekjen në Tiranë

Read Next

Dështojnë njëra pas tjetrës seancat gjyqsore për inceneratorët