Rama-McGonigall Gate/ Kongresi amerikan i kërkon sqarime FBI

Komiteti Gjyqësor i Dhomës së Përfaqësuesve i ka dërguar një letër drejtorit të FBI-së, Christopher Wray, duke kërkuar informacion për Charles McGonigal.

Ish-agjenti special i FBI-së është akuzuar javën e kaluar për pastrim parash, shkelje të sanksioneve të SHBA-së dhe vepra të tjera të lidhura me punën e tij me një oligark rus.

Lajm në përditësim…

Read Previous

Berisha për Dorian Duçkën: Kam shumë të dhëna për të, pas tij qëndrojnë grupe të fuqishme

Read Next

SHBA në sulm nga spiunët/ Një balonë kineze mbi qiellin e SHBA, Pentagoni vihet në lëvizje