Raketat godasin një tjetër anije luftarake ruse në Detin e Zi, përfshihet nga flakë të mëdha

Mediat ukrainase kanë raportuar se një tjetër anije luftarake ruse është sulmuar këtë të premte në Detin e Zi, pas fundosjes së anijes “Moskva”.

Sipas lajmeve që ende nuk janë konfirmuar nga mediat ndërkombëtare, anija është përfshirë nga flakë të mëdha.

Ndërkohë, në Twitter po qarkullojnë lajme se sulmi ka ndodhur ndaj fregatës Admiral Grigorovich, e cila është në flakë pranë ishullin Zmiiny. Ndërkohë, një operacion i madh shpëtimi është duke u kryer./a2news

Read Previous

Vdekja e të riut në komisariat/ Berisha kërkon dorëheqjen e Çuçit, nesër protestë para komisariateve

Read Next

Më-the-të-thashë/ Flitet për një romancë mes Dua Lip dhe Jack Harlow