‘Radhët e gjata për abone’/ Këlliçi tregon sa shumë rëndon transporti publik xhepat e qytetarëve

Kandidati i Partisë Demokratike i dalë nga procesi i primareve, për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi ka reaguar sërish për kaosin e krijuar nga rradhët e gjata për abone.

Sipas Këlliçit, autobusi falas është zgjidhja për të ulur koston e tyre të jetesës.

‘Radhët e gjata sot në Tiranë për abone tregojnë se sa shumë rëndon transporti publik në xhepat e qytetarëve. Autobusi falas është zgjidhja që unë ofroj për të ulur koston e tyre të jetesës dhe do ta realizoj’, shkruan Këlliçi në Facebook.

Read Previous

“Sjellje e rrezikshme e Veliajt”, shoqata e gazetarëve reagon për identifikimin e Lolitës dhe JOQ!

Read Next

Veliaj duhet të na sqarojë fillimisht për ‘gjobat’ që na ka vendosur ai