PS miraton projektligjet pa opozitën

Ashtu si në çdo seancë plenare, edhe ditën e sotme mazhoranca i ka votuar projektligjet pa opozitën.

Opozita ka mbajtur të bllokuar foltoren për një kohë të gjatë dhe nënkryetarja e Kuvendit ndërpreu debatin, duke vijuar me rendin e ditës.

Duke mos lejuar më deputetët e opozitës të kërkojnë fjalën për debat, ajo kaloi në votimin e projektligjeve.

Kështu shumica e deputetëve opozitarë braktisën sallën dhe një pjesë e tyre vazhduan të mbajnë foltoren të bllokuar.

Pas votimit, nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj, mbylli seancën plenare dhe mazhoranca u largua nga Kuvendi.

Read Previous

Rrëzohet kërkesa e opozitës/ Nuk shkarkohet Lindita Nikolla

Read Next

Belind Këlliçi në turin e takimeve me qytetarët: Bashkia e Gjobave e mbyll mandatin më 14 maj!