PS, akuza për firma të falsifikuara/ Këlliçi flet për CNA, zbulon skenarin

Partia Socialiste pretendon se disa prej firmave të hedhura në kërkesën për ngritjen e Komisionit Hetimor për çështjen e McGonigal dhe lidhjet me Ramën, janë falsifikuar.

Sipas asaj që raportohej në media, një nga firmat e falsifikuara sipas PS, është edhe ajo e kandidatit të PD-së për kryetar Bashkie Belind Këlliçi.

Në një prononcim për CNA, Këlliçi është shprehur se kjo është një nismë absurde e ndërmarrë prej PS vetëm për të ndalur ngritjen e Komisionit Hetimor për McGonigal dhe bërjen transparencë të këtij skandali botëror.

 “Nuk kam asnjë koment për Partinë Socialiste dhe nismat absurde të ndërmarra prej saj vetëm për të ndalur Komisionin Hetimor për McGonigal dhe bërjen transparencë të këtij skandali botëror. Edi Rama tashmë është në ditët e tij më të vështira dhe ky është lajm i mirë për shqiptarët”, është shprehur Këlliçi për

Read Previous

SPAK, s’duan, s’dinë apo s’duan t’ia dijnë!

Read Next

Manjani: Ky është parlamenti që është krijuar nga dy degjenerime publike