Protesta/ Opozita mban heshtje në kujtim të viktimave të tërmetit në Siri e Turqi

Një minutë heshtje për viktimat tërmetit në Turqi dhe Siri është mbajtur sot në protestën e opozitës.

Ka qenë Aldo Bumçi ai që ka kërkuar nga protestuesit që kanë mbushur Bulevardin të nderojnë dhe kujtojnë viktimat e tërmetit apokaliptik në Turqi dhe Siri duke mbajtur një minutë heshtje.

Për 60 sekonda mijëra protestues kanë heshtur për të nderuar kujtimin e viktimave.

Read Previous

Protesta/ Alimehmeti: Jemi vënë përballë një hemoragjie nga shpopullimi

Read Next

Protesta/ Berisha: Sot, dita e siparit të revolucionit demokratik