Protesta e opozitës, Berisha mesazh të rinjve: Të mbrojmë të ardhmen tonë në këtë Revolucion

Të mbrojmë të ardhmen tonë në këtë Revolucion’, ky ka qene një pjesë e mesazhit që kryetari i Partisë Demokratike u ka dërguar të rinjve shqiptarë në një video të shkurtër në Tik Tok.

Berisha:  Me ketë mesazh ju bej edhe një herë thirrje në ditën e 577 vjetorit të Besëlidhjes së Lezhës të bashkohem në idealet tona në protestën më të fuqishme që ka njohur vendi. Kjo është një protestë për çdo qytetar. Është protestë në radhe  të parë e çdo të riu. Është një proteste në të cilën duam të japim mesazhe se do të mbrojmë të ardhmen tonë me këtë revolucion. Por revolucionet kanë dhe duhet të kenë udhëheqës të rinj, guximin qëndresën, idealet ëndrrat e tyre të bukura.

Read Previous

Protesta e opozitës/ Rrugët ku nuk lejohet qarkullimi dhe parkimi i makinave

Read Next

Protesta e opozitës, vjen reagimi i ambasadës amerikane në Tiranë: Mund të përshkallëzohet në veprime të dhunshme