Protesta e Fermerëve / Kreu i shoqatës së fermerëve : Ja cilat janë kërkesat tona

Kreu i shoqatës së fermerëve, Eduart Sharka në një lidhje për Syri Tv u shpreh për vështirësitë dhe problematikat e fermerëve.

Sharka theksoi se treguesit e bujqësisë janë në rënie.

Ai foli  për kërkest e fermerëve. Kërkohet të mos kalohet paketa fiskale. Kërkohet subvencion direkt për fermeret, të miratohet një fond për fermerët, si dhe të ketë një taksim të drejtë kundrejt fermerëve.

kumtari.al

Read Previous

Agravohet situata në protestën e fermerve të Lushnjës / Përplase me forcat e policisë

Read Next

Rezart Taçi në skemën e pastrimit të parave për Cosa Nostrën, bashkëpunoi me 4 italianë! Ish-bosi i naftës në kërkim, në pranga 2 njerëzit e tij! SPAK sekuestron mbi 18 mln euro