Pronarët e rinj të Çelsit nuk falin, shkarkojnë trajnerin Thoma Tuchel

Humbja kundër Dinamo Zagreb, në sfidën e parë të Champions League, i ka kushtuar shtrenjtë trajnerit Thomas Tuchel. Klubi i Chelsea me anë të një deklarate për mediat ka zyrtarizuar shkarkimin e teknikut gjerman:

“Pronarët e rinj pas 100 ditëve mendojnë se ka ardhur momenti për të ndryshuar trajner. Klubi dëshiron të falënderojë Tuchel dhe stafin e tij për punën e bërë. Tuchel është pjesë e historisë së klubit me trofetë e fituar, Champions League, Supekupë dhe Botërorin për klube”, lexohet ndër të tjera në postimin e klubit londinez.

Tuchell

Në fakt, jo vetëm humbja e pësuar në Champions, Chelsea nuk po kalonte një moment të mirë as në Premier League, 10 pikë në 6 javë, vendi i 6-të në tabelën e klasifikimit. Pronarët e rinj nuk u kursyen aspak në këtë merkato vere duke qenë klubi Evropian që ka shpenzuar më shumë, mbi 250 milionë euro blerje.

Read Previous

Besimi në ekonomi bie për të dytin muaj radhazi, bizneset ulin pritshmëritë për rritje çmimesh

Read Next

Ambasadorët në rolin e James Bond