Princi Charles mban ende mëri me djalin e tij Harry

PRINCI Charles dhe djali Harry “mezi kanë folur” në tetë muajt e fundit dhe marrëdhëniet mes tyre janë “në nivelin më të ulët të të gjitha kohërave”, shkruan The Sun.

Sulmet personale të Princit kundër babait të tij që nga Megxit i kanë detyruar ata të ndahen dhe e kanë lënë Charlesin “thellësisht të tronditur dhe të lënduar”, thonë burimet.Dhe gjërat u përkeqësuan të dielën kur Harry pretendoi se kishte ngritur “shqetësime” për Mahfouz Marei Mubarak bin Mahfouz, manjatin saudit, në qendër të një hetimi për donacionet për bamirësinë e babait të tij.

Burimet thonë se Charles, 73 vjeç, “po mban një heshtje dinjitoze” mes frikës se një grindje publike mund të dëmtojë mbretërimin e tij. Charles foli për herë të fundit me djalin e tij ballë për ballë në funeralin e Dukës së Edinburgut tetë muaj më parë.

Kuptohet se ka pasur vetëm disa biseda telefonike “të ngarkuara” që kur Harry dhe Meghan, 40 vjeç, u larguan nga detyra mbretërore për t’u transferuar në SHBA. Charles i kërkoi Harrit të shkruante dhe djali i tij u përgjigj duke i thënë mbretëreshës së chat-show Oprah Winfrey se ai ishte “fjalë për fjalë i ndërprerë financiarisht” – pavarësisht se babai i tij i dha atij 2 milionë funte në vitin financiar 2020/21.

Ata nuk u takuan në korrik kur Harry ishte në Londër për zbulimin e statujës së Dianës dhe Charles ende nuk e ka takuar mbesën e tij gjashtë muajshe Lilibet.

 

©Kumtari.al

Read Previous

OBSH këshillon mos përdorimin e terapisë plazmatike konvaleshente për të luftuar COVID-19

Read Next

Partneri dedikim prekës për Hueyda El Saied: Faleminderit që më dhe dhuratën më të çmuar, Gabrielin