Presidenti Meta vazhdon argumentimin e mos dekretimit të Buxhetit 2022

Presidenti Meta vazhdon të publikojë ditë pas dite arsyet e mos dekretimit të Buxhetit 2022.

Në postimin e fundit Presidenti e quan këtë buxhet antisocial.

Postimi:

“Buxheti 2022” është ANTISOCIAL.

Janë RRITUR:
– Çmimet e ushqimeve 4.5%;
-Shërbimet e transportit 6.9%;
– Shpenzimet familjare për shëndetësinë 28%.

Qeveria ZERO rritje reale për:
-Ndihmën ekonomike;
– Pensionet në fshat dhe qytet;
– Pagat për 71% të administratës.

Read Previous

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili komenton arrestimin e Lefter Kokës

Read Next

Si e përdori Rama Lefter Kokën dhe më pas e shiti