Përshkallëzohet situata/ Anija e parë me raketa hipersonike ruse Zircon e vendosur në gjendje lufte

Presidenti rus Vladimir Putin tha se arma më e fundit nuk ka analoge të huaja

Anija e parë luftarake ruse që mbante raketa lundrimi hipersonike Zircon, fregata “Admiral Gorshkov”, filloi shërbimin rutinë luftarak të mërkurën.

Presidenti rus Vladimir Putin mbikëqyri ceremoninë përmes video-lidhjes. “Kjo armë e fuqishme do të sigurojë mbrojtjen e Rusisë kundër kërcënimeve dhe do të ndihmojë në mbrojtjen e interesave të saj,” tha Putin, duke shtuar se asnjë vend tjetër nuk ka një sistem “të krahasueshëm” me raketat Zircon.

Read Previous

Nipi i de Golit: SHBA i bën evropianët të vuajnë dhe po përfiton nga lufta e parapërgatitur në Ukrainë

Read Next

Cristiano Ronaldo gafë gjatë konferencës, ngatërron Arabinë Saudite me Afrikën e Jugut

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *