Performanca e mirë/ Cikalleshi pjesë e formacionit të javës në kampionatin arab

Sulmuesi shqiptar Sokol Cikalleshi po kalon një formë të mirë në ekipin e tij Al Khalej në Arabinë Saudite.

Në sfidën e kësaj jave ai kontribuoi me një gol kundër Al Uehda dhe për këtë arsye është përfshirë në formacionin e javës të kampionatit arab.

Deri tani Cikalleshi ka shënuar tre gola dhe ka dhënë dy asiste. Ekipi i tij renditet në vendin e 14-të me 10 pikë në kampionat.

Kontribuoi me gol në fitoren e ekipit, Cikalleshi pjesë e formacionit

Read Previous

Ish-stacioni i mallrave në Vlorë përfshihet nga flakët

Read Next

Adi Krastën e mbronë emri i tij