Partia Demokratike kallëzon në SPAK organizatorët e Kuvendit Kombëtar

Mësohet se PD ka kallëzuar në SPAK  deputetët Belind Këlliçi, Edmond Spaho, Albana Vokshi, si dhe Ivi Kaso dhe Ervin Minarolli.

PD i akuzon këta për veprën penale “Falsifikimi i vulave, i stampave ose i formularëve”, i kryer në bashkëpunim, parashikuar nga Neni 190, paragrafi i 2 dhe 25 i Kodit Penal.

©Kumtari.al

Read Previous

Një palestinez u vra nga forcat izraelite pas bastisjes në Bregun Perëndimor

Read Next

Reagon Edi Paloka pas “shkarkimit” : Të katapultuarit në parti i kam parë si të përkohshëm. Nuk ma merrte mendja që një ditë do shkarkohesha nga këta njerëz