Parashikimi/ Mot i qëndrueshëm, por me temperatura nën zero

Vendi ynë do të përfshihet nga mot i qëndrueshëm, këtë të diel.

Reshjet e shiut do të vazhdojnë të jenë prezente me intensitet të ulët e lokalisht mesatar përqëndruar në lindje-juglindje të vendit gjatë orëve të paradites.

Më pas parashikohet ndërprerje e reshjeve të shiut. Reshjet e dëborës do të vijojnë të jenë me intensitet të ulët në Alpe, relievet malore në veri-verilindje-juglindje të vendit, ndërsa vlen të theksohet prezenca e ngricave të forta në akset rrugore si dhe mjegull e dendur e mjegullinë, kryesisht në orët e mëngjesit në zonat luginore. Era është me drejtim verilindje-juglindje me shpejtësi 2-11m/s, përgjatë vijës bregdetare dhe lugina era shfaqet intensive / problematike me shpejtësi 11-19m/s, shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 2-5ballë.

Read Previous

Shqiptarët radhiten ndër popujt më jo-bujarë të Europës

Read Next

Big Brother merr vendimin pas sherrit mes Merit dhe Rozës