Parashikimi i motit për sot / Ja cilat zona do të përfshihen nga reshjet e borës

 

Sipas Shërbimit Ushtarak Meteorologjik, dita e sotme do të karakterizohet nga mot i paqendrueshëm.

Do të mbizotërojnë vranësirat e dendura. Reshjet e shiut parashikohen të herëpasherëshme me intensitet të ulët deri mesatar në pjesën më të madhe të vendit.

Dëbora për shkak të rënies së temperaturave do të përfshijë edhe lartësi deri kodrinore më e theksuar në veri.
Era do të fryjë nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatare, ndërsa përgatë vijës vijës bregdetare dhe zonave luginore era në forcim kryesisht pasdite dhe mbrëmje deri e vrullshme. Valëzimi i forcës 4 ballë.
Temperaturat në zonat malore do të jenë -1 deri 7°C në zona e ulëta 3 deri 12°C në zona bregdetare 5 deri 13°C

©Kumtari.al

Read Previous

Devetë me Botox, përjashtohen nga konkursi i bukurisë

Read Next

U ekzekutua brenda makinës, ja kush është biznesmeni 55-vjeçar.