“Pandëshkueshmëria po mbaron”, Yuri Kim reagon pas operacionit të SPAK

Përmes një statusi në twitter, Kim thotë se Reforma në Reforma në Drejtësi po tregon rezultate dhe se pandëshkueshmëria po mbaron.

“Disa deklarojnë/shpresojnë se reforma në drejtësi nuk ka prodhuar “asgjë”.

E vërteta është që po prodhon gjithnjë e më shumë rezultate që tregojnë se pandëshkueshmëria po merr fund.

Shikoni aksionin e madh të sotëm, është vetëm goditja më e fundit ndaj zyrtarëve të korruptuar dhe krimit të organizuar”.- shkruan Kim.

 

Read Previous

“Gjykata foli, radhën e ka SPAK”, reagimi i Bashës

Read Next

PROFESIONI: PROVOKATOR