Pamje të frikshme nga tërmeti në Turqi- qytetarët publikojnë video poshtë rrënojave

Turqia është goditur nga një tërmet i fuqishëm që sipas shërbimit amerikan të gjeologjisë ka shkuar deri në 7.8 ballë, ndërsa mendohet se janë mbi 300 viktima dhe qindra të tjerë të mbetur nën rrënoja.

Situata në rajonet e goditura është alarmante me disa ndërtesa që janë shembur.

Një video e rëndë është publikuar në mediat turke mëngjesin e sotëm ku një qytetarja, e cila ndodhej nën rrënoja në Hataj, ka bërë një video me celularin e saj dhe ka kërkuar ndihmë.

Read Previous

Veliaj i heq emrin Rrugës Ibrahim Rugova/ Reagime të shumta në Kosovë

Read Next

Turqi/ Pas tërmetit, shpërthen tubacioni i gazit natyror