Omicron i afrohet vendit tonë / Greqia konfirmon rastin e parë në Kretë

Greqia ka identifikuar rastin e parë të Covid-19 të shkaktuar nga varianti Omicron, njoftoi ditën e sotme Ministri i Shëndetësisë Thanos Plevris.

Infeksioni u konfirmua në Kretë, një shtetas grek që u kthye nga një udhëtim në Afrikën e Jugut, tha ai në një konferencë shtypi për të specifikuar masat e një ligji të ri që detyron vaksinimin për të gjithë personat mbi moshën 60 vjeç.

©Kumtari.al

Read Previous

Prapaskenat e grabitjeve në Kosovë, që po shkojnë deri në vrasje

Read Next

Emërohet i dërguari i ri special për Ballkanin Perëndimor/ Johnson: “Nuk mund të lejojmë të kthehet dhuna dhe ndarja e së kaluarës”