Njihuni me VIP-at që vizituan Shqipërinë këtë muaj

Shqipëria çdo vit e më tepër po shndërrohet në një nga destinacionet më të preferuara për turistët e huaj.

Ky vit na ka befasuar me numrin e vizitorëve që kanë dashur të shijojnë verën dhe bukuritë e natyrës shqiptare, por ajo që bie më tepër në sy është ardhja dhe rikthimi i emrave të njohur botërorë në fushës së artit, biznesit etj.

Ivanka Trump ishte ajo që bëri bujë me rikthimin  e saj për pushime në jug të Shqipërisë, këngëtarja Dua Lipa pushoi disa ditë, e cila ka treguar se ndjehet aq mirë në ‘rrënjët’ e saj, familja e këngëtares Rita Ora, të cilët e kanë bërë traditë ardhjen në vendin e tyre dhe që mbi të gjitha janë një ndër promovuesit më të mirë të agroturizmit vendas.

Po ashtu multimiliarderi kinez Jack Ma, themeluesi i ‘Alibaba Group’ vizitoi Tiranën këtë muaj ku qëndroi disa ditë. Aktori me famë botërore Jean-Claude Van Damme që vizitoi Prishtinën gjithashtu javën e kaluar, etj.

Më poshtë po ju tregojmë disa foto të tyre gjatë vizitave në Shqipëri.

Këta janë VIP-at që vizituan Shqipërinë këtë

Këta janë VIP-at që vizituan Shqipërinë këtë

Këta janë VIP-at që vizituan Shqipërinë këtë

Këta janë VIP-at që vizituan Shqipërinë këtë

Këta janë VIP-at që vizituan Shqipërinë këtë

Read Previous

Mësoni sekretin e rënies nga pesha

Read Next

E pabesueshme/ Gjenden shenja të mundshme të jetës aliene në Mars