Nis seanca plenare/ një minutë heshtje per minatorin që humbi jetë në ne Bulqizë

Nisi këtë të enjte seanca plenare në Kuvendin e Shqipërisë. Me kërkesë të deputetes së Partisë Demokratike, Dhurata Çupi, seanca u nis me një minutë heshtje për minatorin që humbi jetën disa ditë më parë në Bulqizë.

Në ndryshim nga herët e tjera, seanca nisi gjysmë ore me vonesë për shkak se para saj u mblodh konferenca e kryetarëve, ku u vendos dhe përbërja e re e grupeve parlamentare në Kuvend.

Read Previous

SHBA dhe Franca synojnë përmirësimin e marrëdhënieve pas paktit Aukus

Read Next

Vendoset mbajtja online e Komisioneve Parlamentare/ Partia Demokratike e cilëson si vendim anti-kushtetues