Nis dëbora e parë në Korcë

Ulja e temperaturave ka sjellë dëborën e parë në qarkun juglindor në lartësinë mbi 1300 m.

Pika turistike e Dardhës është zbardhur nga reshjet e dëborës, nga km i 7 deri në kilometrin e 12.

Gazetarja Lorena Kodra bën me dije për BalkanËeb se Dardha tashmë është zbardhur nga dëbora dhe sigurisht kjo do jetë një nga arsyet që këtë fundjavë turistët të zgjedhin pikërisht Korçën.

Sakaq, është punuar që prej mëngjesit të sotëm për pastrim dhe kriposje, dhe nuk raportohet për probleme me qarkullimin.

Read Previous

Mot i acartë pritet në fundjavë

Read Next

Mira Murati merr drejtimin e ChatGPT