Nebil Çika njofton kush do jetë kandidati i Alibeajt për Tiranën

Nebil i Çika i njohur si i këshilltari i Enkelejd Alibeajt ka njoftuar se Rudi Erebara  ka shpallur kanidaturë kundër Erion Veliajt dhe Belind Kelliçit për bashkinë e Tiranës.

Nebil Çika ka shkruajtur se Erebera është një nga zgjidhjet më me këmbë në tokë që PD ka bërë në përzgjedhjet e përfaqësuesve të sajë politikë  dhe se  plotëson kushtet që shumica e qytetarëve normalë të Tiranës do të donin të kishin në krye të Bashkisë.

Më tej Çika e ka konsideruar Erebarën kandidatin e vetëm që nuk vjen nga asgjëja, që nuk ka bërë ndonjë gjë në jetën e tij, para se të bëhet deputet apo kryetar bashkie, por një artist , shkrimtar e aktivist i thjeshtë./CNA

Read Previous

Berisha ankimon në KAS vendimin e Celibashit

Read Next

Këlliçi tregon me pamje rrugët e lëna rrugëve nga Veliaj në Tiranë